Niedroga bielizna dla ciężarnych

Warto popracować nad przemianą

Niedroga bielizna dla ciężarnych

23 maja 2020 Moda 0

Dla większości kobiet, czas ciąży jest pełen miłości, nadziei i obawy o przyszłość. Te dziewięć miesięcy przygotowują kobietę na powitanie na świecie maluszka, choć nie są to łatwe miesiące. Szybko zmieniające się ciało, wymaga odpowiedniej garderoby.

Jaką bielizną zakładać w ciąży?

wygodna bielizna dla ciężarnychCiąża składa się z trzech trymestrów i jedynie w pierwszym postronni obserwatorzy nie są w stanie rozpoznać stanu kobiety. Dlatego też przez pierwsze trzy miesiące większość ciężarnych chodzi w normalnych ubraniach, które miały do tej pory. Jednak od czwartego miesiąca,brzuszek zaczyna się zaokrąglać, w biodrach i udach przybywa centymetrów i już nie można się dopiąć w ulubionych spodniach. To moment na zmianę garderoby na ciążową. Przede wszystkim będzie potrzebna wygodna bielizna dla ciężarnych, ponieważ nie może ona uciskać brzucha. Na ten czas lepiej zrezygnować ze stringów i biodrówek, ponieważ trzeba chronić brzuszek i krzyże przed zmarznięciem. Najlepsza będzie bielizna z podwyższonym stanem. Model dla ciężarnych mają z przodu specjalne wszycie, które pomieści powiększający się brzuszek. Ważny jest materiał z jakiego będzie ona wykonana, gdyż skóra musi oddychać, w przeciwnym razie może to prowadzić do infekcji. Jeżeli planujemy zakup takiej bielizny, to najlepiej kupić pięć – sześć par, gdyż więcej nie ma sensu, bo po dziewięciu miesiącach będzie ona nieprzydatna. Poza bielizną przydadzą się spodnie z podwyższonym stanem, tuniki i leginsy, aby można było się czuć wygodnie w czasie ciąży.

Dobra bielizna to podstawa w czasie ciąży, ale także po jej zakończeniu. Szczególnie jeżeli mama decyduje się na karmienie piersią. Staniki dla przyszłym mam nie powinny mieć zbędnych usztywnień, gdyż biust cały czas się powiększa i może taka bielizna uciskać.