Nauka przez zabawę

Warto popracować nad przemianą

Nauka przez zabawę

1 lipca 2019 Rodzina 0

Zastanawiając się co powinienem podarować swojemu dziecku, czuję odpowiedzialność. Wszak te zabawki mogą zaważyć na całym przyszłym życiu mojej pociechy. Rynek jest zawalony wszelkiej maści zabawkami, tylko część z nich jest dostosowana do prawdziwych potrzeb dzieci. 

Drewniane klocki edukacyjne

tanie drewniane klocki edukacyjneSzukając inspiracji sięgnąłem do swoich własnych wspomnień z dzieciństwa. Przypomniałem sobie tanie drewniane klocki edukacyjne, którymi najlepiej się bawiłem. Nie chodzi o to, że nie miałem innych zabawek, czasami bardzo drogich. Po prostu tamte klocki najlepiej wspominam ponieważ to nie były klocki, tylko materiał którym urzeczywistniałem to co działo się w mojej wyobraźni. Dzięki temu że nie miały określonych kształtów, poza rombami, prostokątami, trójkątami i kwadratami. Z tych figur geometrycznych powstawały, zamki średniowieczne, twierdze obronne, domy, stacje kolejowe itd. Postanowiłem zbadać temat i poczytać na temat zabawek dla dzieci. Okazało się że psycholodzy i inni specjaliści potwierdzają naukowo to co ja wyczułem intuicyjnie. Dla dzieci najlepsze są proste zabawki, wymagające użycia wyobraźni. Takie zabawki rozwijają zdolności manualne, artystyczne i logiczne. Jest bardzo wątpliwe żeby udało się osiągnąć to samo dając dziecku do zabawy tablet. Nieocenionym atutem klocków jest to, że jeśli do zabawy dołączy się druga osoba, zabawa staje się wspólna. Czyli rozwijane zostają też zdolności do pracy zespołowej.

Podejmując ostateczną decyzję co kupić mojemu dziecku, przypomniałem sobie smutny widok. Jakiś czas temu byłem świadkiem sytuacji, kiedy kilkoro dzieci w jednym pomieszczeniu, siedzi z nosami wlepionymi w tablety i telefony. W ogóle ze sobą nie rozmawiały. dlatego od razu kupiłem drewniane klocki edukacyjne.