Na zakupy z wypchanym portfelem

Warto popracować nad przemianą

Na zakupy z wypchanym portfelem

30 października 2017 Moda 0

Zasadniczo, ludzie gromadząc środki finansowe, robią to z dwóch powodów. Pierwszy powód, to satysfakcja z rosnących zasobów finansowych i zdolności ich gromadzenia. Drugi powód to radość z kupowania różnych rzeczy i z  wydawania gromadzonych środków na różne przyjemności. Ciekawsza jest druga grupa, gdyż kupowanie staje się manią, która powoduje, że kupuje się rzeczy zbędne, bez pomysłu na ich wykorzystanie, byle dokonać transakcji kupna.

Zakupy tandetne, czy wysokogatunkowe?

wysokogatunkowe portfele skórzaneW zasadzie odpowiedz, na tak postawione pytanie, jest prosta. Wszystko zależy od tego, jak mocno wypchany jest portfel kupującego. Oczywiście „wypchany portfel” jest tutaj przenośnią, gdyż mało kto, w dzisiejszych czasach, nosi przy sobie pliki pieniędzy. Wprawdzie w kieszeniach bogaczy znajdują się wysokogatunkowe portfele skórzane, ale ich zawartością są złote karty kredytowe, a nie gotówka.  Taki nabywca interesuje się głównie towarami z najwyższej półki, które mogą świadczyć o jego zamożności.Producenci zadbali o to, aby w każdej dziedzinie były do kupienia towary dla najbogatszych, których nie szokują ceny, przyprawiające o zawrót głowy przeciętnych nabywców. Co prawda, te drogie przedmioty mogą być kiczowate i wyglądać tandetnie, ale jako wiadomo, „de gustibus….”. Drogie zakupy uzależnione są od aktualnej mody, designu i czasu pojawienia się na rynku. Zamożny kupiec lubi pochwalić się swoimi zakupami.

Korzystają z tego ilustrowane czasopisma i magazyny modowe, które prezentują na swoich łamach sesje zdjęciowe bogatych domów i ich właścicieli. Możemy więc oglądać wspaniałe wnętrza, obrazy i inne dekoracje, kosztowną biżuterię i piękne stroje. Również posesje i ich otoczenie są warte obejrzenia. Dla takich bogaczy, jest to dodatkowa przyjemność, oprócz kupowania, pokazać swoje bogactwo innym