Mycie wysokościowe elewacji i okien

Warto popracować nad przemianą

Mycie wysokościowe elewacji i okien

22 lipca 2020 Usługi 0

Elewacje ze szkła i stali lub okna na wysokości wymagają regularnego czyszczenia. Jednak nie zawsze podnośnik koszowy lub rusztowanie wystarczy, aby móc dokładnie przeczyścić dany element. W takich sytuacjach najlepszy jest dostęp linowy. Wymogiem w tym przypadku tak naprawdę jest wynajęcie fachowca, który dotrze w każde miejsce i zrobi to bezpiecznie, zarówno dla siebie, jak i osób które będą znajdować się poniżej.

Mycie elewacji na wysokości

mycie na wysokości krakówW każdym mieście znajdują się firmy, które świadczą takie usługi. Jeżeli interesuje nas mycie na wysokości Kraków jest świetnym miejsce do szukania fachowców. Alpiniści przemysłowi za pomocą dostępu linowego wchodzą na odpowiednią wysokość, bez użycia rusztowań. Ten typ mycia wysokościowego jest najbardziej wydajny. Jednak alpinista aby mógł umyć budynek potrzebuje wstępu na dach, gdzie zostanie zamocowana cała instalacja linowa, wraz z zabezpieczeniem. Musimy wiedzieć, że jest to bardzo bezpieczne, ponieważ korzysta się nawet z czterech lin, przy czym wytrzymałość każdej to około trzy tony. Najczęściej okna myje przy użyciu myjek parowych i ciśnieniowych. Są one niewielkie i mają swój zbiornik na wodę, dzięki czemu nie trzeba takich prac wykonywać ręcznie. Ogromną zaletą jest fakt, że średnia efektywność alpinisty to mycie nawet sześćdziesięciu okien dziennie o standardowych wymiarach metr na dwa.

Niektórzy sądzą, że mycie alpinistyczne dużo kosztuje. Jest to nieprawda, ponieważ mimo dużego kosztu czas pracy jest krótki. Co za tym idzie, realnie zapłacimy mniej alpiniście, który zarobi więcej za godzinę, lecz zrobi to szybciej, niż firmom działającym w inny sposób, które pobierają mniejsze opłaty, lecz pracują dłużej. Takie mycie na wysokościach jest niezwykle popularne i administratorzy często z tego korzystają.