Moja córka i chęć gry w tenisa

Warto popracować nad przemianą

Moja córka i chęć gry w tenisa

21 listopada 2016 Bez kategorii 0
tenis

Długo rozmawialiśmy z partnerką czy posłać naszą córkę na naukę tenisa. Ona bardzo tego chciała, jednak my nie byliśmy do końca przekonani. Nauka tenisa to wysiłek przede wszystkim fizyczny, ale również psychiczny, a my mamy obowiązek dbać o dziecko, a zgadzać się na to co dla niego dobre.

Tenis – co na to lekarz?

tenisPoczytaliśmy różne opracowania, biografię tenisistek na przekład Agnieszki Radwańskiej, która w wieku sześciu lat wygrała turniej dziecięcy, ale nadal byliśmy oboje przekonani że nasza córka powinna poczekać zanim zacznie naukę gry w tenisa. Obdzwoniłem kilka szkółek w Warszawie i okolicach, które w swojej ofercie mają lekcje tenisa dla dzieci i o dziwo w kilku z nich przekonywali mnie, że jak najbardziej zapraszają i będą uczyć gry w tenisa tak małe dziecko. Na koniec postanowiłem pojechać do szkoły tenisa, w której wynajmujemy boisko do gry w tenisa i porozmawiać z instruktorami. Rzuciłem ogólne hasło: tenis dla dzieci i prosiłem by mi wszystko wytłumaczyli. Usłyszałem, że profesjonalna szkoła tenisa nie przyjmie na zajęcia dziecka poniżej pięciu lat. Dziecko musi być przebadane przez lekarza sportowego mimo iż nie wszyscy uczestnicy szkoły tenisa będą zawodowcami. Ale lekarz ogólny nie jest w stanie dostrzec niektórych ważnych przeciwwskazań do trenowania sportu takiego jak profesjonalny tenis w Warszawie. Gdy powiedziałem, że nasza córka ma trzy lata, to instruktor zaprosił mnie na zajęcia z dzieckiem za dwa lata i prosił bym nie słuchał innych instruktorów, bo zrobię dziecku krzywdę . Bardzo ciężko było wytłumaczyć naszej córce, że jest za mała i musi jeszcze urosnąć by zaczęła naukę gry w tenisa.

Długo płakała i chodziła smutna. Gdy w sobotę zbierałem się na kort tenisowy moja córka zignorowała fakt wyjazdu. Nie przyniosła mi jak zawsze rakietki tenisowej. Siedziała smutna w swoim pokoju. Może gdy troszkę podrośnie to zrozumie, że chcieliśmy dla niej jak najlepiej.