Maść na różnego rodzaju bóle

Warto popracować nad przemianą

Maść na różnego rodzaju bóle

30 czerwca 2020 Zdrowie i uroda 0

Niezależnie od tego czy potrzebujemy wsparcia przy bólach reumatycznych bądź dyskopatii albo złamaliśmy kość i chcemy, aby się szybko zagoiła wiele osób poleci nam produkty z żywokostu. Znany on jest jeszcze pod nazwą kosztywału, jednak za tą niepozorną nazwą i rośliną kryje się ogrom właściwości pozytywnych dla naszego ciała.

Wybór kosztywału w leczeniu bólu

maść z żywokostuKiedy złamiemy nogę bądź zwichniemy staw chcemy, aby ból zniknął. Jest to często niemożliwe bez tabletek przeciwbólowych. Mimo to wiele osób poleca maść z żywokostu, której właściwości pomagają w szybszym gojeniu się złamanych kości, a także wspierają otarty naskórek w szybszym gojeniu. Warto też wspomnieć o tym, iż dla osób cierpiących na problemy z reumatyzmem bądź kręgosłupem powinny korzystać regularnie z żywokostu. Przy regularnym użytkowaniu może on pomagać nam łagodzić ból. Maść możemy zakupić w aptece, jednak warto zastanowić się nad własnoręcznie wykonaną, gdyż nie jest to trudne. Wystarczy ususzyć korzenie kosztywału, które potem musimy rozkruszyć. Tak rozkruszone korzenie mieszamy z olejem, aby potem mieszaninę włożyć do garnka z wodą. Gotujemy to przez godzinę, jednak nie jeden raz, a trzy razy. Musimy też pamiętać, iż robimy to raz dziennie przez trzy dni, aby maść mogła się wyklarować odpowiednio. Tak sporządzony produkt domowy wystarczy zapakować w odpowiedni pojemnik, przechowywać go w lodówce i korzystać według naszych indywidualnych potrzeb.

Własnoręcznie wykonana maść żywokostowa jest jedną z najlepszych opcji, gdyż jest łatwa w wykonaniu, a do tego bardzo skuteczna przy różnego rodzaju bólach. Jeżeli jednak nie mamy ochoty albo możliwości na wykonanie własnego produktu wystarczy udać się do apteki i poprosić farmaceutę o maść bądź żel z kosztywału.