Lekkie płyty betonowe na ściany

Warto popracować nad przemianą

Lekkie płyty betonowe na ściany

15 sierpnia 2020 Budownictwo 0

Beton kojarzy się osobom mało wtajemniczonym w zastosowania tego materiału ze stylem wyłącznie industrialnym. Poniekąd nie ma się co dziwić bo z myślą o budowaniu aranżacji przemysłowych beton został wprowadzony do wnętrz. Jednak współczesne zastosowania betonu idą dużo dalej i produkty z niego wykonane mają charakter uniwersalny.

Kolorowe płyty betonowe o bogatym wzornictwie

betonowe płyty dekoracyjneDzisiejsze betonowe płyty dekoracyjne to produkty o bardzo różnorodnej stylistyce nadające się świetnie do budowania klimatu każdego wnętrza. Nadają się zarówno do aranżacji minimalistycznych oraz do luksusowych, wykonanych z przepychem. Producenci chcąc nie ograniczyć się wyłącznie do zaspokajania gustów industrialnych oferują betonowe płyty dekoracyjne na ściany w bardzo bogatej kolorystyce otrzymywanej dzięki naturalnym barwnikom i kruszywom mineralnym. Oprócz barwy można nadać dzięki tym komponentom odpowiedni rysunek i fakturę lica płyty. Jeżeli dodamy do tego dostępne różnorodne kształty i mnogość wzorów to otrzymamy ofertę kompleksową spełniającą oczekiwania większości inwestorów. Nowoczesne płyty betonowe na ściany są bardzo lekkie ponieważ są produkowane w technologii GRC, której podstawową cechą jest zbrojenie struktury płyty włóknem szklanym. Oprócz tego dla wzmocnienia płyt i umożliwienia obróbki bez kruszenia i pękania materiału stosuje się rozproszone zbrojenie cyrkonem. Płyty betonowe wykonywane w tej technologii są również bardzo cienkie. Powierzchnię płyt zabezpiecza się impregnatami podnoszącymi właściwości hydrofobowe płyt.

Betonowe płyty dekoracyjne po pokryciu warstwą impregnatu mogą być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności jak łazienki i kuchnie. Inne rodzaje impregnatów umożliwiają układanie ich na kominkach i innych miejscach o podwyższonej temperaturze. Beton na dobre zadomowił się we wnętrzach pod wieloma postaciami.