Leczenie schorzeń nóg za pomocą podkolanówek!

Warto popracować nad przemianą

Leczenie schorzeń nóg za pomocą podkolanówek!

27 października 2019 Moda 0

Obecnie schorzenia nóg takie jak np. tworzenie się bolesnych żylaków leczy się m.in. za pomocą podkolanówek kompresyjnych. Tego typu podkolanówki pomagają pacjentom w terapii, dbając o kondycję naszych nóg i osiągnięcie szybszych efektów leczenia.

Dlaczego warto zainwestować w tego typu podkolanówki?

podkolanówki kompresyjnePodkolanówki kompresyjne są idealnym rozwiązaniem również dla tych osób, które czynnie uprawiają sport. Zapobiegają one tworzeniu się obrzęku nóg, ponadto są metodą stosowaną głównie w leczeniu żylaków. Warto zauważyć czym różnią się podkolanówki kompresyjne od standardowych podkolanówek, z pewnością jest to związane z siłą oraz sposobem ucisku a także ich kosztem. Zwykłe podkolanówki sprawiają, że żylaki tworzą się w szybszy, łatwiejszy sposób, gdyż uciskają najsilniej pod kolanem, utrudniają powrót żylny. Podkolanówki o charakterze kompresyjnym uciskają bardzo silnie w miejscu stawu skokowego, siła ta ulega spadkowi idąc ku górze, co w konsekwencji przywraca prawidłowe krążenia w żyłach. Zjawisko kompresji wywołuje ucisk na zewnętrzną powierzchnię nóg, w sposób równomierny rozkłada nacisk na ścianki. Dzięki takiemu procesowi umożliwia wchłanianie się obrzęków jak również zapobiega ich ponownemu tworzeniu. Ponadto należy zwrócić uwagę, że poprzez zredukowanie średnicy żył, kompresja powoduje  ponowne zamykanie się zastawek a także zmniejszenie ilości cofającej się krwi do kończyn dolnych, a przez to pozwala regulować cyrkulację żylną.

W celu zadbania o zdrowie swoich nóg warto zainwestować w podkolanówki kompresyjne, gdyż sprzyjają w utrzymaniu odpowiedniej kondycji naszych nóg, pomagają w leczeniu żylaków, są skutecznym sposobem terapii wszelkich schorzeń związanych z nogami, są również idealnym rozwiązaniem dla wszystkich sportowców.