Łatwe wykonanie tarasu

Warto popracować nad przemianą

Łatwe wykonanie tarasu

17 lipca 2018 Budownictwo 0

 

Każdy chciałby, aby prace budowlane jego domu przebiegały w bardzo szybki i prosty sposób, nie zawsze da się to osiągnąć, są jednak elementy domu, które rzeczywiście da się wykonać w łatwy i przyjemny sposób, oczywiście o ile zastosujemy odpowiednią technologię. Takim elementem są między innymi tarasy i balkony.

Wentylowana konstrukcja tarasowa

taras wentylowanyNajwiększą zaletą wentylowanej konstrukcji tarasowej jest to, że wykonuje się ją bardzo szybko i w łatwy sposób. Na tyle łatwy, że każdy może ją wykonać samemu, nie trzeba zatrudniać specjalistów, więc możemy trochę oszczędzić. Najważniejszą rzeczą, o którą musimy zadbać budując taras wentylowany jest solidne podłoże, musi być ono twarde i równe, nie może nic się nam zapadać, ponieważ to właśnie na nim będzie oparta na wspornikach cała płyta tarasowa. Warto zabezpieczyć podłoże przed działaniem takich warunków atmosferycznych jak woda deszczowa, możemy to zrobić na wiele sposobów, np. przez wykorzystanie papy. Konstrukcja takich tarasów składa się z dwóch elementów, po pierwsze wcześniej wspomnianych wsporników, a po drugie materiału na płytę tarasową. Płytę tarasową możemy wykonać z desek, ważne jest to, aby posiadały tę samą grubość, były zdrowe i równie. Dzięki temu otrzymamy równą, bardzo wytrzymałą płaszczyznę o całkiem niezłym wyglądzie. Miejsce między płytą tarasową a podłożem możemy zagospodarować w dowolny sposób, zazwyczaj puszcza się tamtędy przewody różnych instalacji sieciowych.

Koszt takiego tarasu nie jest duży. Taras wielkości dziesięciu metrów długości i trzech metrów szerokości możemy wykonać poniżej pięciu tysięcy złotych. Jak sami widzimy nie jest to duży koszt, a dzięki temu zyskujemy wspaniały taras, którym będziemy mogli się cieszyć wraz z rodziną przez wiele długich lata.