Kurs prawa jazdy kategorii B

Warto popracować nad przemianą

Kurs prawa jazdy kategorii B

18 sierpnia 2018 Motoryzacja 0

Wydaje się, że prawo jazdy kategorii B pozwala prowadzić tylko jeden samochód. W międzyczasie właściciele popularnych praw mogą korzystać z innych typów pojazdów bez obaw o konsekwencje. Po ukończeniu odpowiedniego szkolenia teoretycznego i 30 godzin praktycznej jazdy w warunkach rzeczywistych, każdy może zdać państwowy egzamin z jazdy. 

Do czego uprawnia prawo jazdy?

prawo jazdy kategorii bPozytywnym rezultatem jest marzenie każdego ucznia. Dopiero po otrzymaniu go można legalnie jeździć po drodze, początkowo tylko pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony. Jak widać, oprócz typowych osób w tym przedziale znajdują się również lekkie samochody dostawcze i wiele innych egzotycznych urządzeń. Warto wiedzieć, że prowadzenie pojazdu, do prowadzenia którego nie jesteśmy dopuszczeni, może doprowadzić do tragedii finansowej. Towarzystwa ubezpieczeniowe są bardzo wrażliwe na tę kwestię. Wystarczy zepsuć pojazd o minimalnej wyporności 250 cm3. Znaczące szkody mogą kosztować dziesiątki tysięcy złotych. Nawet jeśli posiadamy polisę odpowiedzialności cywilnej lub AC, a firma ubezpieczeniowa wypłaca pieniądze poszkodowanemu, sprawa wróci do kierowcy, który nie posiadał jednego prawa jazdy. Warto zatem posiadać prawo jazdy kategorii b. Tak zwana regresja będzie bardzo bolesna. Dzięki zmianie kodeksu drogowego posiadacze prawa jazdy kategorii B już od kilku lat mogą prowadzić motocykle z silnikami. Kategoria ta obejmuje zarówno skutery, jak i największe motocykle.

Maksymalna prędkość najszybszych rowerów w tej kategorii, więc ten rodzaj transportu będzie działał nie tylko w zatłoczonych miastach, ale także na drogach krajowych. Należy zwrócić uwagę na dodatkowe warunki. Większość maszyn spełnia te kryteria, więc nie ma w tym przypadku żadnych obaw.