Kurs postępowania z osobą nieoddychającą

Warto popracować nad przemianą

Kurs postępowania z osobą nieoddychającą

14 grudnia 2017 Usługi 0

 

Kursy z zakresu pierwszej pomocy wcale nie należą do najdroższych. Warto zainwestować w swoich pracowników i wysłać ich na takie szkolenie. Kosztuje ono zazwyczaj od 80 do 100 zł, a pracownicy będą bogatsi o naprawdę wartościową wiedzę, która może im się przydać w różnych życiowych sytuacjach.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i użycie defibrylatora

szkolenia z pierwszej pomocy na terenie ToruniaDzięki tej wiedzy mogą nawet uratować komuś życie. Szkolenia składają się najczęściej z części teoretycznej oraz części praktycznej. W programie szkolenia można znaleźć część, która dotyczy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To trudne pojęcie, przed którym wzdryga się większość osób. Tak naprawdę nie jest to jednak nic trudnego! Na kursie poruszane są również kwestie użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Takie szkolenia z pierwszej pomocy na terenie Torunia to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się, jaka jest definicja resuscytacji krążeniowo-oddechowej, o której mówi się tak dużo. Przeprowadzony zostanie również pokaz z osobą nieoddychającą oraz zastosowaniem AED. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób prawidłowo używać AED, czyli defibrylatora zewnętrznego. Ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej są ćwiczeniami praktycznymi. Każdy uczestnik będzie musiał przećwiczyć resuscytację na manekinie. W tym czasie ratownicy medyczni będą sprawdzać umiejętności i poprawiać uczestnika. Na szkoleniu rozwiane zostaną wszelkie wątpliwości dotyczące liczby uciśnięć klatki piersiowej oraz wdechów.

Uczestnicy dowiedzą się, jak pomagać osobie, która rozpocznie samodzielne oddychanie po prawidłowo wykonanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczestnicy dowiedzą się również, jak długo należy przeprowadzać taką resuscytację w przypadku osoby nieoddychającej samodzielnie. Te informacje mogą uratować komuś życie.