Kto powinien kupować zlewy półtorakomorowe?

Warto popracować nad przemianą

Kto powinien kupować zlewy półtorakomorowe?

17 lutego 2020 Wyposażenie domu 0

 

Jednym z elementów, jakie muszą znaleźć się w każdej kuchni, jest zlew. To właśnie od jego obecności zależy, jak będzie się samodzielnie funkcjonować w danej kuchni. Nie tylko jednak powinno się go odpowiednio zamontować, ale również dopasować odpowiedni model zarówno do samej kuchni, jak i funkcjonalności i estetyki.

Jak przyda się zlew półtorakomorowy?

kuchenny zlew półtorakomorowyJednym z nietypowych rodzajów zlewu, jaki jest montowany w kuchni, jest to zlew, który posiada nie jedną ani dwie komory, a półtora. To właśnie mocno nietypowy rodzaj i wygląd wyróżnia go od wielu pozostałych zlewów. Jednak jakby się tak nad tym zastanowić, to nasuwa się pytanie, po co komuś pół jednej komory? Zazwyczaj ma to związek z trybem życia i pracowania. Taki zlew sprawdza się w mieszkaniu, gdzie znajduje się zmywarka. Wszystkie naczynia lądują w urządzeniu, a te elementy, które nie można włożyć do automatu (porcelana, niektóre garnki, delikatne szkło), myje się ręcznie i odkłada właśnie do osuszenia ich przed wstawieniem do szafki. Kuchenny zlew półtorakomorowy sprawdza się również w przypadku, gdy chce się odmrozić jakieś mięso lub warzywa na obiad. Wówczas wkładasz to do komory, a zlew wciąż jest czysty i pusty na pierwszy rzut oka. To bardzo wygodne i dobre rozwiązanie również dla rodzin, które chciały mieć dwie komory, jednak nie starczyło na to miejsca. To właśnie taki zlew zabiera mało miejsca, a jest podobnie funkcjonalny. To najlepsze rozwiązanie w momencie, gdy potrzebne są w kuchni blaty, a nie ma ich na tyle dużo, by móc wstawić duży zlew na dwie komory.

Taki zlew sprawdza się również w kuchniach, które są małymi pomieszczeniami tylko dla dwóch osób. Jest to wówczas taki rozmiar jak dwie duże komory zlewu dla całej rodziny. Dlatego powinno się korzystać z takiej możliwości i wstawić zlew, który najlepiej sprawdzi się dla wszystkich domowników.