Krem do twarzy

Warto popracować nad przemianą

Krem do twarzy

14 grudnia 2019 Zdrowie i uroda 0

Nasza skóra każdego dnia jest narażona na zanieczyszczenia, działanie stresu, czy szkodliwych substancji, które często się znajdują w kosmetykach. Aby pomóc jej utrzymać właściwą równowagę i zadbać o jej wygląd, najlepiej stosować naturalne produkty. 

Co zawiera krem do twarzy? 

naturalne kremy do twarzyIdąc na zakupy do drogerii, z pewnością zauważymy mnóstwo kremów do cery trądzikowej, suchej, tłustej, mieszanej, albo wrażliwej. Przyciągają nas swoim estetycznym opakowaniem, być może ceną, ale nie dajmy się zwieść pozorom. To co najważniejsze w kremie do twarzy, znajduje się w środku i to na skład powinniśmy zwracać uwagę, a nie na wygląd opakowania. Naturalne kremy do twarzy nie zawierają alkoholu, barwników, konserwantów, czy olejów mineralnych, które mogą zapychać pory. Dostępne na rynku kremy, mogą posiadać od dziewięćdziesięciu pięciu do nawet dziewięćdziesięciu dziewięciu procent naturalnych składników, a więc są bezpieczne dla każdego i w każdym wieku. Skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa na szkodliwe substancje i szybko reaguje alergicznie, więc nie warto z nią eksperymentować. Naturalne kosmetyki zawierają masło shea, olej kokosowy, wyciągi roślinne i owocowe. Ich skład jest dopasowany pod potrzeby danego rodzaju cery. W zależności od potrzeb, krem mieć lekką konsystencję, która sprawdzi się latem, albo bogatą, bardziej tłustą, aby zapewnić skórze odpowiednie zabezpieczenie w mroźne dni. Już od dobrych kilku lat panuje moda na naturalne kosmetyki, które najtaniej kupimy w sklepach internetowych. 

Jeżeli nie chcemy narażać naszej skóry twarzy na liczne problemy estetyczne i zdrowotne, to lepiej wybierać naturalne kremy, które doskonale pielęgnują i wzmacniają skórę, a do tego są bardzo skuteczne. Ze względu na wyselekcjonowany skład, kremy są nieco droższe niż zwykłe produkty.