Kiedy zastosować regenerator wtryskiwaczy?

Warto popracować nad przemianą

Kiedy zastosować regenerator wtryskiwaczy?

11 września 2019 Motoryzacja 0

Awaria samochodowa to sytuacja, której każdy z nas za wszelką cenę wolałby uniknąć. Jej wystąpienie oznacza zwykle wysokie koszty i utratę nerwów oraz dużej ilości czasu. Aby temu zapobiec stosuje się różnego rodzaju środki, mające na celu wydłużenie bezawaryjnej pracy całego samochodu oraz samego silnika.

Skuteczność regeneratora wtryskiwaczy

polecany regenerator wtryskiwaczyJednym z najbardziej kosztownych elementów podczas ewentualnej wymiany jest wtryskiwacz paliwa, który stosuje się w silnikach wysokoprężnych, w tym także benzynowych. Te części są bardzo czułe na jakość stosowanego paliwa i to właśnie to w głównej mierze powoduje niszczenie tej części. Zatem pierwszym krokiem do uniknięcia kosztownej awarii jest zmiana sprzedawcy paliwa, którego wyższa jakość zapewni dłuższą bezawaryjną pracę. Pamiętajmy jednak, że te elementy podlegają również normalnemu zużyciu w wyniku eksploatacji, zatem po osiągnięciu przebiegu w granicach 200 tysięcy kilometrów zwykle wymiana wtryskiwaczy będzie konieczna. Aby wydłużyć ten czas, dobrze jest zastosować polecany regenerator wtryskiwaczy, który zapobiegnie osadzaniu się zanieczyszczeń i wydłuży czas prawidłowej pracy silnika. Jest to sposób, który działa jedynie przed wystąpieniem awarii, natomiast w przypadku, gdy wtryski uległy już uszkodzeniu, zastosowanie takiego preparatu nic nie zmieni i konieczna będzie naprawa u specjalisty.

Kiedy dochodzi do wystąpienia awarii samochodu, tracimy mnóstwo czasu, pieniędzy oraz nerwów, zwłaszcza jeśli zniszczeniu ulega najbardziej kosztowna część w aucie. Uszkodzenie wtrysków paliwowych może spowodować spustoszenie naszego portfela, dlatego dobrze jest odpowiednio zapobiegać wystąpieniu awarii i wydłużać w ten sposób bezawaryjny okres dla naszego pojazdu. W tym celu stosuje się specjalne regeneratory.