Jaką skrzynkę na listy wybrać?

Warto popracować nad przemianą

Jaką skrzynkę na listy wybrać?

13 grudnia 2020 Budownictwo 0

 

Zakup skrzynki na listy powinien być dobrze przemyślany. Należy zastanowić się. Gdzie taką skrzynkę chcemy zamontować. Możemy ją umieść na bramce, słupkach ogrodzenia lub na drzwiach wejściowych do domu. Najlepiej już na etapie budowy domu uwzględnić miejsce na skrzynkę na pocztę. 

Korzyści przelotowej skrzynki na korespondencję

przelotowa skrzynka na listyDużą popularnością cieszą się przelotowa skrzynka na listy montowane na słupku. Jest to ona bardziej odporna na uszkodzenia nich modele montowane na elewacji domu lub ogrodzeniu. Skrzynka jest ze wszystkich stron chroniona, listy są lepiej chronione przed wilgocią. Skrzynki na słupku są wybierane przez wiele osób, ze względu na walory estetyczne. Od frontu widać jest tylko wrzutnia. Korespondencję pocztą można wyjąć bardzo łatwo i bezpiecznie. Posiada drzwiczki otwierane od strony wewnętrzne z zamykane na zamek, dodatkowo może mieć okienko rewizyjne. Słupka zamontowane na murku ogrodzenie może występować w kilku wariantach. Skrzynki mieszczą koperty w formacie C4. Dużym ułatwieniem jest możliwość regulacji głębokości skrzynki za pomocą śrub. Dostępne są skrzynki ze stali nierdzewnej lub malowane wykonane z blachy ocynkowanej. W sklepach można znaleźć również znaleźć skrzynki na pocztę razem z domofonem. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Atutem takich skrzynek jest, to, że nie potrzeba mieć zbyt dużo miejsca. Przelotowe skrzynki na drzwiach umożliwiają odbiór korespondencji bez potrzeby wychodzenie z domu.

Jest to bardzo komfortowe, szczególnie zimą. Posiadania skrzynki na korespondencję to nie tylko przywilej, ale również obowiązek. Jej brak wiąże się z karą finansową. Zimą powinien być odśnieżony dostęp do skrzynki. Według prawa skrzynka powinna być zlokalizowana w dobrze widocznym miejscu.