Jak zamontować stojak rowerowy?

Warto popracować nad przemianą

Jak zamontować stojak rowerowy?

14 kwietnia 2017 Przemysł 0

Kupno stojaka na rowery to jedno, a jego odpowiedni montaż to drugie. Niestety druga czynność nie należy do najłatwiejszych, bowiem musi to być wykonane bardzo solidnie, by ewentualnemu złodziejowi nie udało się ukraść rowerów wraz ze stojakiem. Montaż stojaka można wykonać co najmniej na kilka sposobów.

Prawidłowy montaż stojaka na rowery

producent stojaków na roweryZakupiony przez nas stojak rowerowy najczęściej posiada odpowiednio umiejscowione otwory montażowe. Jednakże, jeśli otwory nie zostały nawiercone przez producenta, to musimy zrobić to sami. Należy zrobić to dość precyzyjnie, by wyglądały one schludnie. Przed rozpoczęciem wiercenia warto wytrasować linie, wzdłuż których nawiercimy otwory. Wtedy będziemy mieli pewność, że otwory wywiercone są w linii prostej. Następnie należy określić miejsce, w którym będziemy montowali stojak. Najlepiej jeśli są to powierzchnie utwardzone takie jak betony lub asfalty. Opcjonalnie można taki stojak przytwierdzić do kostki brukowej. Każdy producent stojaków na rowery dołącza do swojego wyrobu instrukcję montażu. Niejednokrotnie w zestawie możemy znaleźć zestaw niezbędnych kołków i śrub. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, by zamontować stojak rowerowy, to możemy do tego celu nająć specjalistę. Z pewnością sprawnie pójdzie mu ta czynność, a efekty jego prac będą widoczne gołym okiem.

Dobrze zamontowany stojak serwisowy to pewność, że jeśli przypniemy do niego swój rower, to żaden złodziej łatwo go nie ukradnie. Stojak rowerowy to nie tylko miejsce, w którym zaparkujemy swój rower, ale również solidna konstrukcja, do której możemy przypiąć zapięcie rowerowe. Dzięki temu pełni on co najmniej dwie ważne dla każdego rowerzysty funkcje. Bowiem każdy rowerzysta dba o bezpieczeństwo swojego roweru i w żadnym wypadku nie chce go stracić.