Jak wygląda rozładunek materiałów sypkich?

Warto popracować nad przemianą

Jak wygląda rozładunek materiałów sypkich?

3 maja 2021 Usługi 0

Transport materiałów, które cechują się bardzo dużym poziomem sypkości, może sprawiać pewne problemy. Na szczęście jednak, już kilka lat temu opracowano sposób, który pozwala na wygodny transport takich właśnie materiałów. Konieczne sa jednak do tego odpowiednie akcesoria i sprzęt.

Na czym polega rozładowywanie Big-Bag?

rozładunek big-bagRozładunek, a przede wszystkim załadunek sypkich materiałów bardzo często jest związany z ich rozsypaniem. Przed dłuższy czas nie potrafiono poradzić sobie z tym problemem co prowadziło do poważnych strat. Obecnie jednak są już znane metody na bezpieczny transport takich materiałów i ich przykładem może być rozładunek big-bag. Aby jednak taka metoda rozładunku była możliwa kluczowe jest korzystanie z wielu akcesoriów jak również sprzętu, który podczas takiej formy rozładunku okazuje się niezbędny. Bardzo ważne jest, by podczas tej metody rozładunku używać jedynie płóciennych worków, które sa odporne na zerwanie. oprócz worków, możliwe jest również korzystanie ze wzmocnionych kontenerów. Musza być one wyposażone w specjalne otwory, które ułatwią ich maszynowe opróżnianie lub też napełnienie, bez starty nawet grama cennego surowca. Ważne jest także, by nie chwytać ramieniem robota tych worków bezpośrednio. Dlatego też często sa one obudowane przez specjalny stelaż, lub owinięte pasami transportowymi. Wszystko to pozwala na bezproblemowe transportowanie chyba najbardziej skomplikowanych w transporcie materiałów, takich jak zboża, cement, czy też inne sypkie materiały.

W obecnych czasach do transportu różnych towarów podchodzi się w zupełnie inny sposób. Coraz większe znaczenie w transporcie zdobywają na przykład maszyny. Dzięki nim, możliwe jest transportowanie tak skomplikowanych materiałowa, jak na przykład zboża czy też wapno, bez ryzyka rozsypania.