Jak wybrać obuwie sportowe na zimę?

Warto popracować nad przemianą

Jak wybrać obuwie sportowe na zimę?

10 września 2020 Sport 0

W ostatnich latach bieganie zyskało w naszym kraju ogromną popularność. Być może stało się to za sprawą większej świadomości społeczeństwa, o zagrożeniach płynących z zaniedbania swojej sprawności fizycznej. Wiele osób, rezygnuje z biegania w czasie zimy.

Najlepsze buty z kolcami

kolce biegoweTaka kilkumiesięczna przerwa może całkowicie zaprzepaścić postępy, które osiągnęliśmy w czasie okresu od wiosny do jesieni. Jak temu zapobiec? Jedną z alternatyw jest zapisanie się na siłownię, gdzie można biegać na bieżni. Co jednak zrobić, kiedy w naszym mieście nie ma siłowni, lub zabrakło już miejsc? Dobrym rozwiązaniem tego problemu może być zakup bielizny termicznej, oraz kolce biegowe. Kolce do biegania dzielą się na dwie główne grupy, ze względu na rodzaj powierzchni, po której się poruszamy: kolce, do uprawiania biegów na odkrytych obiektach sportowych, oraz kolce do uprawiania biegów przełajowych, czyli mówiąc prościej, terenowe. Buty do treningów na obiektach sportowych nie mają praktycznie bieżnika, ani żadnej amortyzacji. Jedynym elementem zapewniającym przyczepność, są długie kolce, zamontowane na przedniej części podeszwy buta. Tego rodzaju obuwie jest wykorzystywane właściwie przez cały rok, w czasie zawodów sportowych. Są one przeznaczone do krótkich biegów. Buty terenowe, świetnie nadają się do biegania tak samo w lesie, jak w mieście. Mają krótkie kolce rozmieszczone na całej powierzchni podeszwy buta, oraz mocno zaznaczony bieżnik. Zapewniają wyśmienitą przyczepność na śniegu i lodzie, najlepiej sprawdzają się w czasie długich treningów.

Kiedy aura za oknem się zmienia, warto się przełamać i kontynuować uprawianie biegów, tak, jak robiliśmy to w okresie letnim. Aktywność fizyczna poprawia odporność, a odpowiednio dobrane obuwie zapewni nam komfort i zabezpieczenie przed zimnem.