Jak ważne jest oświetlenie kuchenne

Warto popracować nad przemianą

Jak ważne jest oświetlenie kuchenne

20 października 2017 Dom i wnętrza 0

Powszechnie mówi się o tym, że najwięcej czasu w swoim domu spędza się w kuchni i że praktycznie każda impreza się do niej przenosi. Czy jest to stereotypem postanowiłam sprawdzić na własnej skórze, przy okazji najbliższej imprezy. Owszem, okazało się, że goście z niewiadomych przyczyn okupowali niewielką kuchnię. Z tego wydarzenia zrodził się pomysł na zmiany w oświetleniu.

Atmosfera kreowana przez oświetlenie

eleganckie oświetlenie kuchenneSkoro wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że kuchnia jest ulubionym miejscem imprezowiczów i nie tylko, to trzeba się postarać o jej odpowiedni wizerunek. Dobra informacja jest taka, że nastrojem panującym w kuchni możemy się bawić dowolnie, jeżeli tylko postaramy się o odpowiednią ilość różnych lamp. Postanowiłam więc postawić na eleganckie oświetlenie kuchenne, czyli przede wszystkim króluje prostota. Proste formy, delikatne akcenty w formie wpuszczonych w sufit lamp, ledy pod szafkami i tak dalej. Każdy element w kuchni warty wyeksponowania eksponowany jest właśnie za pomocą oświetlenia. Możemy więc stworzyć romantyczną atmosferę na wieczór z partnerem lub typowo imprezowy klimat. Duże lampy oświetlają kuchnie, kiedy tego potrzebujemy, na przykład spożywając tu kolację z całą rodziną. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu kuchnia dosłownie zaczyna tętnić życiem i, w zależności od potrzeby, zmieniać swoje oblicze. Czasami więc nie trzeba robić kapitalnego remontu, aby kuchnia nabrała innego wizerunku. Wystarczy na przykład zmiana lamp.

Stereotyp mówiący o tym, że na każdej imprezie kuchnia staje się jej centrum, mają zupełną słuszność. Skoro więc jest to tak ważne pomieszczenie, to warto zadbać, aby miało odpowiedni klimat. A tworzy go odpowiednio dobrane oświetlenie, którym można bawić się kreując różną atmosferę.