Jak pozbyć się owadów z budynku?

Warto popracować nad przemianą

Jak pozbyć się owadów z budynku?

4 kwietnia 2018 Usługi 0

 

W domu czy mieszkaniu mogą pojawić się niechciani lokatorzy w postaci owadów. Często jest tak, że właściciele się tego wstydzą, bo myślą, że nie dbali wystarczająco o porządek. Prawda jest jednak taka, że owady mogą dostać się do budynku różnymi drogami. Zdarza się nawet, że owady przywożone są do budynków z egzotycznych wakacji – chodzi tutaj przede wszystkim o karaluchy.

Korzyści wynikające ze stosowania metody żelowej dezynsekcji

dezynsekcjaNie należy się wstydzić tego, że w domu pojawiły się prusaki, mrówki, rybiki, karaluchy czy jeszcze inne owady. Istnieją firmy, które zajmują się profesjonalnym zwalczaniem takich niechcianych lokatorów. Obecnie pracownicy firm korzystają z nowoczesnych metod, zaawansowanych technologii, które pozwalają się pozbyć owadów raz na zawsze. Wcale nie jest prawdą to, że trudno się pozbyć z domu karaluchów czy prusaków. Taka dezynsekcja opiera się najczęściej na metodzie żelowej. Jest to aktualnie częściej stosowana metoda niż metoda aerozolowa, czyli opryskowa. Wcale nie trzeba opuszczać pomieszczeń, by przeprowadzić taką dezynsekcję. Po prostu w różnych miejscach (niedostępnych dla dzieci i zwierząt domowych) umieszcza się żel z substancjami zwabiającymi (atraktantami) oraz trującymi dla owadów. Warto od razu wspomnieć, że żel nie jest toksyczny dla dzieci i zwierząt (znajdują się w nim bardzo niewielkie dawki trucizny, które są toksyczne tylko dla owada).

Owady zostają zwabione do żelu i zaczynają zjadać znajdującą się tam truciznę. Po zjedzeniu dochodzi do zatrucia i śmierci. Żel działa nawet przez okres jednego roku, więc jest bardzo dobrym zabiegiem profilaktycznym. Nie ma możliwości, by owady z zewnątrz zostały zwabione przez żel – działa on tylko w promieni kilkudziesięciu centymetrów. Jak widać, jest to metoda bezpieczna oraz tania i na pewno godna zastosowania.