Jak leczyć łysienie androgenowe?

Warto popracować nad przemianą

Jak leczyć łysienie androgenowe?

15 lutego 2020 Zdrowie i uroda 0

Problem łysienia to bardzo delikatny temat, który niestety dotyczy coraz to młodszych osób. Spotyka on zarówno mężczyzn, jak i kobiety – mowa tutaj w szczególności o łysieniu androgenowym. Jest to choroba o podłożu genetycznym i dlatego, gdy wiemy że w rodzinie ktoś na nią cierpi, należy ze szczególną uwagą obserwować swoje włosy, aby jak najszybciej – w razie potrzeby i zauważonych objawów – zastosować właściwe leczenie.

Jak leczyć łysienie androgenowe?

leczenie łysienia androgenowegoNa początku warto wiedzieć w jaki sposób objawia się łysienie androgenowe, ponieważ inaczej wygląda postępowanie choroby u mężczyzn a inaczej u kobiet. Mężczyźni zauważają pogłębianie się utraty włosów w okolicy skroni, gdzie powstają tak zwane zakola a następnie włosy wypadają na czubku głowy. Z kolei u kobiet głównym objawem jest poszerzanie się przedziałka na głowie. Czy jest jakieś skuteczne leczenie łysienia androgenowego? Z całą pewnością tak, jeśli tylko zaczniemy kurację jak najwcześniej, przy pierwszych objawach choroby oraz, gdy skorzystamy z pomocy specjalisty, którym jest lekarz trycholog. Tylko on może przepisać właściwe i skuteczne leki, które przy regularnym stosowaniu z pewnością poprawią kondycję włosów i zapobiegną poszerzaniu się łysienia. Jeśli zauważyliśmy u siebie jakiekolwiek objawy związane z łysieniem androgenowym lub też w naszej rodzinie taki rodzaj łysienia występuje u rodziców czy dziadków, to nie czekajmy tylko zgłośmy się odrazu do odpowiedniego specjalisty, który wdroży właściwe leczenie i zapobiegnie pogłębianiu się choroby.

Warto zaznaczyć, że niektóre osoby zauważają u siebie problem z łysieniem już nawet w wieku 30 lat (kobiety) lub wcześniej (u mężczyzn już po 20 roku życia!) więc naprawdę szybka reakcja ma tutaj ogromne znaczenie, aby móc uratować włosy i swój wygląd w przyszłości.