Jak korzystać z Trec CM3 dla sportowców?

Warto popracować nad przemianą

Jak korzystać z Trec CM3 dla sportowców?

7 lipca 2018 Sport 0

 

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób korzystać z kreatyny. Opis mamy na każdym opakowaniu, to oczywiste, ale jeżeli zagłębimy się w temat to dowiemy się, że nawet specjaliści i naukowcy nie są do końca pewni co do wielu zagadnień. Jak tytuł wskazuje jako przykładu użyję Trec CM3, który zawiera jabłczan trikreatyny jako bazę.

Odpowiednie korzystanie z kreatyny przez sportowców?

Trec CM3 dla sportowcówNa początek pokrótce opiszę różnice między jabłczanem trikreatyny a zwykłym monohydratem. Mimo podobieństw i takich samych oczekiwanych efektów istnieje wiele różnic. Jabłczan kreatyny ma lepszą przyswajalność od monohydratu oraz wyższą odporność na kwasowe środowisko żołądka. Dodatkowo sprawia, iż mięsień lepiej się prezentuję niż przy użyciu monohydratu. Można powiedzieć, że jest to ulepszona wersja klasycznej kreatyny. Skoro to już zostało wyjaśnione, to przejdźmy do sposobu korzystania. Pozytywne efekty korzystania z suplementacji kreatyną występują od spożywania trzech gramów dziennie. Mimo wszystko na opakowaniu Trec CM3 dla sportowców zalecane jest pięć gram kreatyny, połowa po przebudzeniu i połowa przed snem. Ale czy powinniśmy ją przyjmować samą, czy może z odżywką białkową? Otóż wielu specjalistów zgadza się, że najwyższa przyswajalność kreatyny jest osiągalna poprzez zażywanie jej w towarzystwie – najlepiej mieszanki białka i węglowodanów. Dzięki takiemu sposobowi zażywania kreatyna zyskuje jeszcze lepszą przyswajalność i ułatwiony transport do komórek. Zaznaczę, iż nadal należy ją popijać zalecaną na opakowaniu ilością wody!

Podsumowując, kreatynę najlepiej jest spożyć razem z shake’iem na bazie koncentratu białka lub pijąc przed śniadaniem lub kolacją, dzięki czemu można zmaksymalizować jej efektywność. Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości w tym temacie i częściowo pomogłem w codziennej suplementacji.