Jak działają gilotyny hydrauliczne?

Warto popracować nad przemianą

Jak działają gilotyny hydrauliczne?

13 grudnia 2020 Maszyny i urządzenia 0

 

Blacha metalowa należy do najczęściej przetwarzanych i wykorzystywanych półproduktów stalowych. Można z niej tworzyć nie tylko pokrycia dachowe, ale także siatki, czy na przykład pręty. Ważne jest jednak to, żeby we właściwy sposób obrobić blachę.

Zalety gilotyn hydraulicznych

gilotyna hydraulicznaObróbka blachy jest zadaniem bardzo trudnym i wymagającym, szczególnie gdy pokryto ją powłoką ochronną. Dlatego też do cięcia czy zaginania blach warto wykorzystywać nowoczesne maszyny, takie jak gilotyna hydrauliczna. Ten typ maszyny do obróbki blach może się pochwalić przede wszystkim bardzo wysoką wydajnością, co jest bezpośrednio związane z rodzajem zasilającego ja napędu. Obecnie gilotyny tego typu są stosowane w zdecydowanej większości zakładów, które wykorzystują lub przetwarzają blachy i inne elementy metalowe. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, że działanie gilotyn hydraulicznych do metalu jest w znacznej mierze zautomatyzowane. Dzięki temu używanie takich maszyn może znacznie przyśpieszyć wykonywanie prac w danym zakładzie produkcyjnym. Działanie gilotyny hydraulicznej opiera się o kilka etapów. Etap pierwszy to naprężenie blachy, dzięki czemu już samo dotkniecie noży gilotyny spowoduje przerwanie blachy w wybranym miejscu. Gilotyna podczas pracy nie uwalnia ciepła, dzięki czemu jej użycie nie powoduje odparowanie zewnętrznych powłok ochronnych, naniesionych na nią w wyniku galwanizacji. Jest to jedna z niewielu maszyn do obróbki blachy, która jest w stu procentach bezpieczna dla ich powłok ochronnych.

Blacha jest najpopularniejszym półfabrykatem stalowym, używanym podczas produkcji w wielu fabrykach. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak przystąpić do jej obróbki. Warto wykorzystywać  w tym celu maszyny bezpieczne dla powłok ochronnych blachy.