Jak działa inteligentny dom w Warszawie

Warto popracować nad przemianą

Jak działa inteligentny dom w Warszawie

11 kwietnia 2018 Dom i wnętrza 0

Co kojarzy nam się z inteligencją? Z pewnością przychodzą nam na myśl jacyś mądrzy ludzie. Przypuszczać zatem można, że to właśnie oni odpowiedzialni są za powstanie budynków, których inteligencja ma co najmniej dorównywać ich twórcom. Być może nawet nie wiecie, że już nie raz widzieliście takie budynki.

Charakterystyka inteligentnego domu

inteligentny dom warszawaZ pewnością zastanawiać się teraz będziecie, kiedy powstał pierwszy dom, który odznaczał się inteligencją. Wydarzyło się to około pięćdziesięciu lat temu w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam grupa ludzi z sektora przemysłowego wpadła na pomysł, aby zautomatyzować budynki prywatne, a w szczególności biurowce. Był to niezwykle innowacyjny pomysł jak na tamte czasy, jednak spotkał się z pozytywnym przyjęciem. W naszym kraju już także od wielu lat stosowany jest inteligentny system zarządzania budynkami. O co tak naprawdę w tym chodzi? Konkretnie o to, aby dany budynek był zintegrowany pod wieloma względami. Inteligentny dom Warszawa jest w pełni kontrolowany i monitorowany prze właściciela. Możemy zatem mieć wpływ na całą sieć telekomunikacyjną, sterować oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym jednocześnie, kontrolować poziom ogrzewania, a także mieć wpływ na ochronę naszego mienia. Specjalnie zamontowane systemy mogą nas informować, czy ktoś przebywa w naszym domu, gdy my jesteśmy na zewnątrz oraz czy nie ulatnia się gaz lub nie doszło do pożaru. Stosowane są również kamery monitorujące otoczenie zewnętrzne, aby właściciel mógł na bieżąco sprawdzać, kto dzwoni do drzwi. Mamy także zintegrowany system otwierania i zamykania okien, drzwi oraz rolet. Za pomocą jednego włącznika możemy sterować wieloma rzeczami w jednym momencie. Właściwie cały budynek jest tylko i wyłącznie pod naszą kontrolą. Również większość nowoczesnych biurowców wyposażona jest w taki integralny system zarządzający, co zdecydowanie ułatwia pracę i zwiększa komfort osób przebywających w jego wnętrzu.

Bez wątpienia nowoczesne technologie dla wielu ludzi wciąż są bardzo zadziwiające. Jedno jest pewne, mają służyć człowieczeństwu i sprawiać, że życie jest łatwiejsze. Z pewnością taki inteligenty dom może być miejscem, które czeka tylko i wyłącznie na swojego właściciela i jest od niego w pełni uzależnione.