Inwalidzki skuter elektryczny

Pojazdy mechaniczne są wykorzystywane przez wszystkich w różnych celach. Jeżdżą nimi także osoby niepełnosprawne, które z różnych powodów nie mogą, lub nie chcą jeździć tradycyjnymi samochodami. Mogą one być zasilane na dwa sposoby.
Jak używać skutera elektrycznego?
Osoby niepełnosprawne mogą się poruszać o kulach, jeździć na wózkach inwalidzkich, albo jeździć specjalnymi skuterami dostosowanymi do ich potrzeb. Na rynku znajdziemy skutery składane podróżne, trzykołowe, oraz czterokołowe rozpędzające się do różnych prędkości. Przeciętne skutery elektryczne inwalidzkie uzyskują prędkość około piętnaście kilometrów na godzinę, więc nie należą do szybkich pojazdów. Jednak mimo wszystko posiadają mocne silniki, które pozwalają płynnie jechać pod górę nawet z ciężarem do stu trzydziestu kilogramów. Sam skuter waży około dwudziestu kilogramów, więc kierowca razem z załadunkiem nie może ważyć więcej niż sto dziesięć kilo. Mogą się nim poruszać osoby, które pomimo inwalidztwa mają sprawne ręce i mogą się poruszać od pasa w górę. Skuterem możemy jeździć niemalże każdego dnia i o każdej porze roku z pominięciem zimy, gdyż nie posiada on zadaszenia, które mogło by ochronić kierowcę przed zimnem i wiatrem. Koniecznym warunkiem jest systematyczne ładowanie akumulatora, który daje odpowiednią moc. Możemy go ładować na specjalnych stacjach, albo w domowym gniazdku. Skuter elektryczne są wyposażone w wytrzymałe amortyzatory, mocne hamulce tarczowe i liczne światła, oraz odblaski widoczne po zmroku.
W zależności od potrzeb, skuter może być wykorzystywany na wiele sposobów. Osoba niepełnosprawna może się nim poruszać po równym i nierównym terenie, zjeżdżać z górki i wjeżdżać po nią, bez obawy o jakość jazdy. Skuter to mała maszyna, ale bardzo silna i wytrzymała.