Historia w nowoczesnej oprawie

Warto popracować nad przemianą

Historia w nowoczesnej oprawie

6 lutego 2017 Dom i wnętrza 0
stoły drewniane

Wiele mówi się o tym, że konkretne style w architekturze, czy też samym urządzaniu wnętrz przynależą poniekąd do swojej epoki najlepiej wypadają w oprawie nawiązującej do tej właśnie epoki.

Czy stoły drewniane mogę mieć duszę?

stoły drewnianePrzykładem na swojego rodzaju ofiarę takiej obiegowej opinii są meble kolonialne. Są oczywiście pewne normy, albo inaczej – stałe zasady – których powinniśmy się trzymać przy dobieraniu odpowiedniej stylistyki wnętrza, ale też są pewne stare zasady, których nagięcie, lub nawet złamanie w określonym wypadku przysłuży się jakiemuś mieszkaniu, czy domowi. Jednym z nich jest właśnie zestawienie na pozór niepasujących do siebie elementów układanki: jasne ściany i podłoga, elementy stalowe plus meble indyjskie. Na pozór wydaje się to szalonym pomysłem, no bo przecież w nowoczesnym wnętrzu powinny być nowoczesne meble. Ale z drugiej strony – ile takich wnętrz widziałeś już u znajomych w nowym budownictwie w Warszawie? Są ładne i estetyczne, ale pozbawione duszy. A przecież przy odpowiednim doborze surowca pod meble, na przykład drewna z drzewa mango, dodatkowo barwionego, lub częściowo barwionego różnymi kolorami przywodzącymi na myśl na przykład jakieś orientalne przyprawy, nasze wnętrze może nabrać niesamowitego, egzotycznego kolorytu. Nawet stylowe stoły drewniane mogą mieć duszę! Warto dodać naszemu nowoczesnemu mieszkaniu trochę elementów klasycznych, nawiązujących do historii i wprowadzających swoistą harmonię.

Lite drewno mebli, albo na przykład kamienne posadzki i okładziny ścian, stworzą niesamowity klimat i wrażenie obcowania z naturą.