Gdzie wypocząć w górach

Warto popracować nad przemianą

Gdzie wypocząć w górach

3 grudnia 2017 Turystyka 0

Każdy z nas marzy o cudownym wyjeździe na urlop. Może to być wyjazd nad morze, w góry lub nad mazurskie jezioro. Zależy oczywiście co planujemy i lubimy na wyjeździe robić. Część z nas lubi zwiedzać, część woli leżeć na plaży. Oczywiście każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dziś jednak skupimy się na wyjeździe w góry.

Jak znaleźć najlepsze miejsce na nocleg w górach?

pokoje - BiałkaNajważniejsze od czego zaczynamy nasze planowanie urlopu to nocleg. Wszyscy wiemy, że taki nocleg musimy sobie zarezerwować odpowiednio wcześniej, ponieważ wszystkie miejscowości w górach są bardzo oblegane i im dłużej będziemy zwlekać, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że znajdziemy nocleg w wybranej przez nas części gór. Jednym z najlepszych pomysłów na nocleg są pokoje – Białka. Mamy oczywiście na myśli Białkę Tatrzańską. Jest to niezwykła miejscowość. Po pierwsze noclegi są wyjątkowo tanie, dodatkowo są tam niezwykłe szlaki o różnych poziomach trudności. Możemy się tam wybrać ze znajomymi, ale także z rodziną a nawet dziećmi. W każdym pensjonacie możemy również wypożyczyć odpowiedni sprzęt, a także specjalne zabezpieczenia dla dzieci. Białka Tatrzańska jest niezwykła również pod względem ilości wodospadów. Możemy ich tam znaleźć aż dziesięć przy czym każdy jest inny dlatego też warto zobaczyć wszystkie. Wielkie wrażenie wywiera również las, który jest usytuowany na samym brzegu gór, a w nim płynie mnóstwo strumyków górskich.

 Jak widzimy możliwości jest naprawdę wiele, warto jednak wybrać pokoje w Białce. Jest tam bardzo blisko na szlak, noclegi są najtańsze. Jednak niska cena nie wpływa na jakość obsługi, ilość posiłków, wyposażenie pokoi oraz cenę wypożyczenia sprzętu do wspinaczki. Jak widzimy jest to naprawdę najlepsze miejsce na wypoczynek w górach.