Funkcjonalne worki do sianokiszonek

Warto popracować nad przemianą

Funkcjonalne worki do sianokiszonek

8 września 2018 Rolnictwo 0

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wraz ze zwierzętami hodowlanymi, wymaga również dobrego przygotowania i wiedzy w zakresie żywienia zwierząt. Trzeba też wziąć pod uwagę konieczność przechowywania paszy dla zwierząt od kilku do kilkunastu miesięcy.

Jak przechowywać sianokiszonkę?

worki do sianokiszonkiZapewnienie pełnowartościowego pokarmu przekłada się na wydajność zwierząt hodowlanych. Ważne są też warunki przechowywania paszy – ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i wilgocią. Świetnym rozwiązaniem są worki do sianokiszonki, dzięki którym możliwe jest nie tylko przechowywanie, ale też bezproblemowy transport paszy. Worki do sianokiszonki wykonane są z elastycznych a zarazem bardzo trwałych materiałów. Ten rodzaj pakowania wyposażony jest w filtr UV, co dodatkowo zabezpiecza przechowywany pokarm przed zbytnim nasłonecznieniem. Nie bez powodu, worki do sianokiszonki wykonywane są w białym kolorze – obniżana jest w ten sposób temperatura przechowywanego wewnątrz pokarmu i zapewniona ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Co istotne, jest to również bardzo wygodna forma pakowania paszy, ponieważ nie wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn – worki nakładane są bezpośrednio na sprasowaną paszę i szczelnie zawiązywane. W workach z filtrem UV pożywienie dla zwierząt może być przechowywane nawet przez 12 miesięcy. Przygotowanie w takiej formie sianokiszonki dla zwierząt zapewnia wysoką jakość paszy oraz ułatwia porcjowanie. Ogromną zaletą są też minimalne straty związane ze zbiorem.

Przechowywanie paszy w specjalnych workach to niedrogi i wygodny sposób na magazynowanie paszy przez wiele miesięcy. Dzięki takim rozwiązaniem pokarm zachowuje swoją wartość odżywczą, jest też doskonale zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi.