Efektywna pielęgnacja dachówki

Warto popracować nad przemianą

Efektywna pielęgnacja dachówki

4 sierpnia 2020 Usługi 0

Na naszych domach stosujemy najróżniejsze materiały tworzące poszycie. Niejednokrotnie dostrzec można na budynkach dachówki. Nie da się jednak ukryć, że z biegiem czasu takie dachówki mogą znacznie tracić na estetyce. Wynikać to może chociażby z tego, że stale mają one kontakt z różnymi czynnikami zewnętrznymi mogącymi wpływać również na wytrzymałość dachówek. 

Sprawdzone metody czyszczenia dachów 

mycie dachówki małopolskaNa chwilę obecną do pokrywania dachów stosuje się najróżniejsze rozwiązania. W przeszłości standardem było pokrywanie domów eternitem. Obecnie z takich materiałów trzeba jednak rezygnować ponieważ tak stanowi polskie prawo. Jednak na starszych budynkach znajdują się często dachówki. Po upływie czasu takie dachówki niekoniecznie będą wyglądały estetycznie. W związku z tym warto pomyśleć o przeprowadzeniu odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z nich jest mycie dachówki Małopolska jest zaś jednym z tych regionów, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzonych fachowców, którzy się takimi rzeczami zajmują każdego dnia. Najczęściej jest tak, że mycie dachówek jest realizowane przy wykorzystaniu myjek ciśnieniowych. Początkowo takie dachówki należy spłukać zimną wodą. Wówczas z powierzchni dachówek usuwane są powierzchowne zanieczyszczenia. W kolejnym etapie przeprowadza się nakładanie na dach piany aktywnej, która wnika wgłąb naszych dachówek i skutecznie rozbija tam obecne zanieczyszczenia. 

Ostatnim krokiem dotyczącym pielęgnacji dachówek jest dokładne wypłukanie całego dachu. Do tego zadania wykorzystuje się z kolei wodę ciepłą. Oferty firm zajmujących się profesjonalną pielęgnacją dachówek można obecnie łatwo znaleźć w sieci. Wiele firm tego typu zainwestowało nawet we własną stronę internetową, na której umieszczane są chociażby cenniki.