Dokładne cięcie za pomocą lasera

Warto popracować nad przemianą

Dokładne cięcie za pomocą lasera

19 lipca 2018 Przemysł 0

W dużych zakładach przemysłowych stosuje się różnego rodzaju metody i działania, które mają na celu sprawne i dokładniejsze niż dotychczas wykonanie wielu czynności. Dzięki nowoczesnym maszynom jest to możliwe i coraz więcej firm stawia na takie rozwiązania. Jednym z tych, które coraz częściej wykorzystuje się w przemyśle jest cięcie laserowe.

Dużo możliwości laserowego cięcia

dokładne cięcie laseroweCięcie laserowe to rodzaj obróbki materiałów, który polega na termicznym dzieleniu materiałów i następuje przez sublimację, topienie lub wypalanie. Najbardziej standardowym i pospolitym rozwiązaniem jest stosowanie kombinacji wszystkich trzech czynników. Takie cięcie to punktowe wprowadzenie energii w postaci wysokoenergetycznego strumienia tnącego. Dokładne cięcie laserowe charakteryzuje się tym, że uzyskany produkt nadaje się bez dodatkowych procesów technologicznych do dalszej obróbki. Najważniejszy w całym procesie jest wysoka dokładność prowadzenia strumienia tnącego oraz stosowanie najwyższej jakości urządzeń. Uzyskuje się wtedy dużą odporność na drgania i dobrą powtarzalność. Taką metodę stosuje się teraz zarówno do cięcia metali, jak i materiałów niemetalowych. Lasery umożliwiają wszechstronne i najbardziej precyzyjne wycinanie, nawet tych najbardziej skomplikowanych detali, a ich dokładność zawiera się w granicach plus, minus 0.1 mm dla szerokiej gamy materiałów. Cięcie laserowe sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważna jest wysoka jakość, duża precyzja i dokładność oraz szybkość, przy jednoczesnej oszczędności. Pozwala ono na dokonywanie obróbki rur i metali kolorowych oraz na cięcie blach cienkich.

Zalet korzystania z cięcia laserowego oraz wielu podobnych metod jest bardzo dużo. Są one niezbędne dla dokładnego i poprawnego funkcjonowania wielu gałęzi przemysłu. Pomagają one usprawnić pracę i zwiększyć wydajność pracowników, a dodatkowo pozwalają na oszczędzanie. Dlatego wykorzystywanie takich rozwiązań jest korzystne nie tylko dla pracowników, ale i pracodawców.