Dobry projekt strony zachęca do jej używania

Warto popracować nad przemianą

Dobry projekt strony zachęca do jej używania

23 stycznia 2019 Informatyka i komputery 0

Chcąc zaprojektować stronę internetową należy wiedzieć wiele o ludzkim zachowaniu, tak żeby ludzie chętnie odwiedzali daną witrynę. dlatego też chciałbym opisać tu pewne zjawisko o którym wiedza może być naprawdę przydatna podczas projektowania jakiejkolwiek strony.

Projektując stronę trzeba zdecydować gdzie umieścić tekst

projektowanie stron wrocławChodzi o to gdzie dokładnie wędruje wzrok podczas odwiedzania witryny. Jak wiadomo ludziom wystarczy parę sekund by zdecydować czy warto zostać na danej stronie czy też nie. Z tego powodu tak trzeba wszystko rozplanować by pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne. Dzięki temu będą mogli szybko zdecydować czy chcą zostać akurat na waszej stronie. Myślę że jest to kluczowa wiedza. Ogółem z testów które wykonano na sporej grupie osób wynika że ludzie zwykle patrzą na lewy górny róg a samym początku. Dlatego też dobrze jest umieścić w tym miejscu lub jego pobliżu to co jest najbardziej istotne oraz co zdoła zachęcić do pozostania na danej stronie. Poza tym dobrze jest pamiętać o tym że zwykle ludzie lepiej odczytują strony gdzie obrazki znajdują się po lewej, a tekst po prawej. Choć tutaj niekoniecznie jest to tak często stosowane ze względu na wygodę jeśli chodzi o dostęp do menu oraz podobnych rzeczy na stronie. Jak więc widać są to kluczowe kwestie o których trzeba pamiętać gdy ma się na celu projektowanie stron Wrocław to miasto w którym można bez większych problemów znaleźć sporo firm zajmujących się czymś takim. Myślę że warto zorać się na profesjonalistach. Dlatego też sprawdzajcie jak dokładnie wyglądają konkretne strony, tak żebyście mogli zdobyć więcej inspiracji.

Powinniście się postarać o naukę różnych rzeczy które mogą być przydatne podczas projektowania stron internetowych. Dopiero dzięki odpowiedni umiejętnościom będziecie mogli spodziewać się naprawdę dobrych wyników, dzięki którym będziecie mogli tworzyć naprawdę porządne strony internetowe.