Dobre płytki z cegły rozbiórkowej

Warto popracować nad przemianą

Dobre płytki z cegły rozbiórkowej

8 sierpnia 2020 Budownictwo 0

Cegła we wnętrzach skutecznie opiera się wszystkim trendom chcącym ja wykluczyć z użytku. Jak się okazuje jej urok ma nadal wielu zwolenników i ceglany motyw na ścianie jest obecny w wielu mieszkaniach. Istnieje wiele możliwości stworzenia imitacji cegły ale aby uzyskać naturalny efekt należy sięgnąć po płytki z cegły rozbiórkowej.

Różnorodne płytki ze starych cegieł

płytka z lica starej cegłyZainteresowanie cegłą w ostatnim czasie bardzo wzrosło dzięki pojawieniu się na rynku znakomitych płytek ciętych ze starych cegieł rozbiórkowych. Jest to jedyny materiał oddający klimat i autentyczny wygląd ceglanych murów. Producenci chcąc uzyskać jak najlepszy materiał do produkcji płytek przemierzają cały kraj w poszukiwaniu materiału. Cegły są wybierane ręcznie i poddawane starannej selekcji. Biorąc pod uwagę, bardzo dużą liczbę funkcjonujących przed laty cegielni producenci maja naprawdę trudne zadanie. Każda cegielnia oferowała odmienny produkt. Oferta producentów to bardzo duża ilość barw i odcieni, różnorodność struktur i faktur. Najlepsza pod względem wizualnym jest płytka z lica starej cegły najlepiej oddająca obraz starych ceglanych murów. Tańszym rodzajem płytki są produkty cięte ze środka cegły. Ukazują one w pełnej krasie barwę i strukturę cegły lecz są zupełnie płaskie w wyniku cięcia. Jeszcze innym rodzajem płytek z cegieł rozbiórkowych są tzw. płytki główki pozyskiwane w wyniku ścinania dwóch najmniejszych płaszczyzn zewnętrznych cegły. Bogactwo dostępnych produktów umożliwia wybranie tego najwłaściwszego pod każdym względem. W  uzupełnieniu trzeba dodać, że w ofercie niektórych producentów są jednolite narożniki wycięte z cegieł. 

Płytki ze starych cegieł to materiał naturalny o wysokiej odporności na urazy mechaniczne oraz na wilgoć. Materiał ten można układać na ścianach przy zastosowaniu odstępów na fugi lub układać ściśle jedna przy drugiej. Płytki mocuje się na zaprawę klejową. Można ich z powodzeniem używać na zewnątrz.