Czym kierować się, wybierając kamerzystę na ślub?

Warto popracować nad przemianą

Czym kierować się, wybierając kamerzystę na ślub?

16 września 2017 Fotografia 0

Przygotowania do ślubu składają się z wielu elementów. Wśród nich należy wspomnieć o znalezieniu osoby, która zajmie się filmowaniem ślubu. Obecnie na polskim rynku jest coraz więcej ogłoszeń dotyczących fotografii i filmowania.

Dobry sprzęt i umiejętności kamerzysty weselnego

film ślubny z GorzowaNie każde takie ogłoszenie jest jednak warte uwagi. Wybierając kamerzystę na ślub, na pewno nie można kierować się tylko i wyłącznie ceną. Tu trzeba kierować się głównie umiejętnościami danej osoby. Jak jednak sprawdzić takie umiejętności? To bardzo proste – wystarczy tylko wejść na stronę internetową kamerzysty (każdy dobry kamerzysta zakłada własną stronę internetową) i wejść w zakładkę „portfolio”. W tej zakładce powinny znaleźć się przykładowe filmy wykonane przez kamerzystę. Jeśli para młoda uzna, że takie filmy spełniają ich oczekiwania i chcą mieć właśnie taką pamiątkę ze ślubu, to warto skorzystać z oferty. Oczywiście film ślubny z Gorzowa znajdujący się na stronie kamerzysty to nie cały ślub. Zazwyczaj kamerzyści udostępniają tylko fragment filmu do zapoznania się z ofertą. Na filmie można sprawdzić, jaka jest jego jakość. Kamerzysta powinien posiadać bardzo dobry sprzęt rejestrujący. Dobry kamerzysta zabiera ze sobą co najmniej dwie kamery, na wypadek gdyby pierwsza uległa uszkodzeniu. Jednak to nie jakość sprzętu czyni dobrego kamerzystę (choć wiadomo, że im lepszy sprzęt, tym lepiej można go wykorzystać). Kamerzysta musi mieć przede wszystkim talent, by uchwycić to, co najważniejsze.

Usługi kamerzysty zamawiane są nie tylko na ceremonię kościelną (zaślubiny), ale również na wesele. Bardzo często kamerzysta towarzyszy też parze młodej już w trakcie przygotowań do ślubu – ubieranie, fryzury, make-up, błogosławieństwo rodziców i w końcu przejazd do kościoła. W ten sposób powstaje film z całego dnia.