Czym jest Hoverboard?

Warto popracować nad przemianą

Czym jest Hoverboard?

13 grudnia 2019 Rozrywka i gadżety 0

Deskorolki elektryczne cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Są to pojazdy zwinne i bardzo funkcjonalne, toteż świetnie sprawdzą się jako alternatywa dla rowerów, a także hulajnóg. Natomiast niektóre modele desek są od nich dużo tańsze. 

Sklep online z Hoverboardami 

HoverboardNie jest prosto znaleźć dobrą deskorolkę elektryczną, ale jeżeli ograniczymy wybór do kilku najbardziej popularnych modeli, okaże się to dużo prostsze. Bowiem modeli zaawansowanych jest nie więcej niż kilkanaście, a zdecydowany prym wśród nich wiedzie Hoverboard. Skąd taka nazwa? Ano stąd, iż osoba przemieszczająca się na elektrycznej deskorolce, wygląda jakby unosiła się w powietrzu, analogicznie do poruszającego się poduszkowca. Hoverboardy wyposażone są w dwa, niezależne silniki, a każdy z nich zasila jedno koło. Źródłem mocy jest wytrzymała bateria, dzięki której można przejechać nawet czterdzieści kilometrów bez konieczności ładowania. Jednak pamiętajmy, że długość działania baterii jest w dużej mierze uzależniona od wagi osoby jadącej na desce. Natomiast maksymalny jej udźwig to aż sto dwadzieścia kilogramów. To sporo, ale raczej nie ma wielu chętnych na zakup deski elektrycznej wśród osób o takiej wadze. Poza tym im mniejsza waga jadącego, tym większa sterowność deski i płynność jazdy. Koszt Hoverboardu to nieco mniej niż tysiąc złotych, natomiast jeśli zdecydujemy się na zakup w internecie to możemy obniżyć cenę dodatkowo o sto, a nawet sto pięćdziesiąt złotych. 

W deskorolkach elektrycznych, bardzo istotne jest także oświetlenie, bowiem nie każdy jeździ wyłącznie w dzień, a widoczność jest po zmroku kwestią kluczową. Hoverboard ma nie tylko przednie i tylne lampy, ale także funkcję podświetlenia całej platformy jezdnej.