Czy warto kupować karmę naturalną dla psów?

Warto popracować nad przemianą

Czy warto kupować karmę naturalną dla psów?

28 października 2017 Społeczeństwo 0

Zakup odpowiedniej karmy dla naszych pupili często stanowi nie lada wyzwanie. Wiele z dostępnych na rynku produktów nie zawiera pełnowartościowych składników, co może powodować występowanie dolegliwości i zaburzeń odżywiania. Jedną z polecanych propozycji są karmy naturalne. Czym charakteryzują się te produkty i dlaczego warto kupować je zwierzakom?

Zalety karmy naturalnej

karma naturalna dla psówPrzy wyborze odpowiedniej karmy powinniśmy pamiętać o tym, że psy wywodzą się z grupy drapieżników. Świadczy to o tym, że ich dieta powinna jak najbardziej przypominać taką, jaką miałyby w naturalnym środowisku. Karma naturalna dla psów cechuje się dużą ilością zawartych w niej białek zwierzęcych, które występują w różnych walorach smakowych. Kaczka, wołowina, kurczak czy ryby to tylko niektóre z propozycji, które można dostosować do upodobań swojego zwierzaka. Skład karmy, która jest odpowiednia dla psów, stawia na minimalne występowanie tych elementów, które bardzo często uważa się za zapychacze żołądka. Wszelkiego rodzaju zboża i inne rośliny występują w śladowych ilościach w naturalnej diecie, dlatego też nie powinno być ich zbyt dużo w psim pokarmie. Naturalne karmy dla zwierząt cechują się obecnością pełnowartościowych produktów, które pozytywnie wpływają na układ trawienny. W przeciwieństwie do karmy pełnej roślin, te naturalne szybko zaspokajają głód i dają uczucie sytości. Jest to bardzo ważne w walce z psimi dolegliwościami, które mogą objawiać się między innymi poprzez otyłość. Słabe jakościowo karmy nie dają uczucia najedzenia, przez co zwierzak jest zmuszony zjeść jej więcej. To może powodować wiele zaburzeń, które obniżają komfort życia naszego pupila.

Wysokowartościowa karma jest podstawą prawidłowego żywienia i dobrego samopoczucia psiaków. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom nasze pupile unikają przejadania się, które w sytuacji słabej jakościowo karmy może prowadzić do niechcianych dolegliwości związanych z układem trawiennym. Jeżeli zależy nam na zdrowiu zwierzaków, to warto zainwestować w naturalną karmę pełną smacznych i dobrych jakościowo składników.