Czy psy mogą jeść makaron?

Warto popracować nad przemianą

Czy psy mogą jeść makaron?

15 września 2020 Rośliny / zwierzęta 0

Kilka miesięcy temu wzięłam ze schroniska małego pieska. Od początku był bardzo niesforny. Przez pierwszych kilka tygodni miałam nadzieje, że się wyszaleje i uspokoi, ale już wkrótce przekonałam się o tym, że tak się nie stanie. Postanowiłam udać się z psiakiem do terapeuty zwierząt. Okazało się, że aby zmienić zachowania psa z trudną przeszłością, konieczna jest również zmiana jego diety.

Jakie makarony kupuje się do zwierząt?

makaron dla psaOd terapeutki dowiedziałam się, że dieta psa powinna być bogata w węglowodany. Powoduje to wzrost serotoniny w hormonach psa, co bezpośrednio przyczynia się do obniżenia poziomu stresu. Psy ze schroniska, często mają bardzo wysoki poziom lęki i stresu, dlatego taka dieta jest dla nich bardzo ważna. Żeby to osiągnąć warto kupić makaron dla psa. Nie jest to makaron, który można znaleźć w supermarkecie i który jedzą ludzie. To specjalnie przygotowany makaron, który jest wysokokaloryczny i wzbogacony w witaminy i minerały, które są najważniejsze dla zwierząt. Nie trzeba go także gotować przed posiłkiem. Podaje się go, jak typową suchą karmę. Terapeutka poleciła mi również kupienie takiego makaronu, który jest wzbogacony o dodatkowe aromaty, które mają zachęcić psa do zjedzenia przygotowanego dla niego posiłku na raz. Udało mi się dostać taki produkt u weterynarza. Byłam zaskoczona niską ceną takiej specjalistycznej karmy.

Już wkrótce przekonałam się o tym, że to bardzo dobre rozwiązanie. Mój piesek zajadał taki makaron, aż mu się uszy trzęsły. Byłam pewna, że bardzo mu smakuje. Dzięki odpowiedniej diecie, bogatej w węglowodany, pies był również o wiele bardziej spokojny i łatwiej było prowadzić jego terapię zachowań. Dzięki temu już niedługo przestał mi demolować mieszkanie, kiedy tylko zostawiłam go samego.