Części defibrylatora AED

Warto popracować nad przemianą

Części defibrylatora AED

23 października 2020 Zdrowie i uroda 0

 

Defibrylatory to urządzenia służące do generowania wyładowań elektrycznych, ale nie należy ich w żadnym wypadku utożsamiać z tymi, które obserwujemy w czasie burzy. Przecież wyładowanie z defibrylatorów ma doprowadzić serce człowieka do prawidłowego funkcjonowania w razie nagłego zatrzymania jego pracy. Dlatego też takie defibrylatory dostępne są nawet publicznych miejscach.

Co musimy wiedzieć o defibrylatorze?

Defibrylator AEDChociaż taki defibrylator ma służyć do generowania energii elektrycznej o naprawdę imponujących parametrach, to jest jednocześnie urządzeniem wyjątkowo bezpiecznym w życiu. Cała ta energia przepływa przez przewody do specjalnie przygotowanych elektrod, które znajdują się w opakowaniu takiego właśnie defibrylatora, więc nawet w sytuacji kryzysowej można z niego błyskawicznie skorzystać. Rękawiczki jednorazowe, a nawet specjalna żyletka umożliwiająca błyskawiczne golenie klatki piersiowej po to, żeby zwiększyć szansę działania, są także podstawowymi elementami wyposażenia. Defibrylator AED to również głośnik, bo to urządzenie jest tak skonstruowane i zaprogramowane, aby komunikowało się z użytkownikiem. Na podstawie komunikatów zawsze dokładnie będzie wiadomo, jak należy postępować. Tym bardziej że wszelkie przyciski są bardzo dokładnie oznaczone, czyli nawet te bezpośrednio służące do wyzwolenia energii elektrycznej.

Coś takiego jest wyposażone w zaawansowany i niewielki, ale skuteczny aparat EKG. Dlatego tam praktyczna aparatura automatycznie stwierdzi czy konkretne wyładowanie jest potrzebne, bo diagnozuje to na podstawie pracy serca. Przyglądając się defibrylatorom, łatwo zauważymy, że mają one obudowę z tworzywa sztucznego, bo to nie będzie zwiększała wagi, a jednocześnie doskonale zabezpieczy wewnętrzne elementy.