Czego się nauczyłem na kursie językowym

Warto popracować nad przemianą

Czego się nauczyłem na kursie językowym

21 kwietnia 2018 Kursy i szkolenia 0

Nie od dziś wiadomo, że we współczesnym świecie umiejętność władania językiem obcym jest bardzo ważna. Dzięki temu łatwiej się dogadać za granicą i łatwiej znaleźć dobrą pracę. Dobra praca to taka, w której się dobrze zarabia. Mój angielski był na średnim poziomie, ale mój szef wysłał mnie na kurs, abym zdobył lepsze umiejętności i mógł więcej zarabiać.

Ciekawy firmowy kurs językowy

Bkursy językowe dla firmyło to w ubiegłym roku zanim jeszcze awansowałem na stanowisko dyrektora zarządzającego. Niczego mi nie brakowało tylko tego, abym w sposób komunikatywny mógł się dogadać po angielsku z zagranicznymi kontrahentami. Sam w sobie miałem pewnego rodzaju blokadę, że nie potrafiłem, nie umiałem nic powiedzieć po angielsku, ale po skutecznym szkoleniu wszystko się zmieniło. Kursy językowe dla firm, z jakimi współpracuje moja firma mają na celu podbudowanie pewności siebie poszczególnych pracowników oraz dokształcenie z zakresu słownictwa biznesowego. Nie każdy zna słówka i gramatykę. Ja znałem, więc z tym nie było problemu. Problem był właśnie z wyżej wspomnianą barierą psychiczną. Skuteczny nauczyciel angielskiego motywując mnie do działania wręcz wymusił na mojej psychice, abym zaczął rozmawiać. Na początku strasznie kaleczyłem język. Znałem dane słowa, ale nie wiedziałem, jak ich mam użyć. Oczywiście przypomniałem sobie gramatykę oraz wszystkie czasy, które warto umieć, aby się porozumieć. Po jakimś czasie zacząłem powoli mówić po angielsku. Robiłem błędy, ale coraz mniej. Metoda, która była zastosowana na kursie sprawiła, że dziś swobodnie mówię w tym języku.

Dzięki temu szkoleniu zdobyłem pewność siebie. Nie boję się rozmów z obcokrajowcami. Potrafię skutecznie negocjować w języku obcym. Sprawiło to, że awansowałem i dziś mam pokaźną wypłatę. Mogę wyjeżdżać za granicę na wakacje. Już teraz nawet to nie stanowi problemu, ponieważ znam angielski doskonale.