Czego brakuje w polskich miastach?

Warto popracować nad przemianą

Czego brakuje w polskich miastach?

8 lutego 2017 Społeczeństwo 0
infomaty

Polskie miasta rozwinęły się bardzo mocno na przestrzenni ostatnich lat, jednak pomimo tego rozwoju nadal mają one pewne swoje braki, jednak nie da się zaprzeczyć temu, że wygląd polskich ośrodków miejskich zdecydowanie się poprawił.

Infomaty pomocne dla turystów i nie tylko

infomatyPoprawie uległ wygląd polskich ulic, parków miejskich, Dostępnych jest bardzo wiele punktów gastronomicznych, większość miast ma także bardzo rozbudowaną bazę handlową, chodzi tu oczywiście o różnego rodzaju centra handlowe, wszystko to sprawia, że polskie miasta stały się o wiele bardziej nowoczesne. Co ciekawe w tym całym pędzie za nowoczesnością i usprawnianiu funkcjonowania miasta oraz poprawianiu jego wygląda zapomniano op najbardziej podstawowym elemencie, a mianowicie o miejscach parkingowych zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających miasto czyli dla turystów polskich czy zagranicznych. Konieczne zatem okazuje się wybudowanie nowych parkingów, które pomieści będą mogły dużą ilość samochodów, a które zarazem same będą pilnowały porządku, czyli muszą one być wyposażone w odpowiednie systemu, które usprawnią jego działanie. Zaliczyć by tu można takie rozwiązanie jak: systemy parkingowe, parkometry i parkomaty. Ważne jest także, by takie parkingi budowane były również w centrach miasta a nie tylko na jego obrzeżach, bo to właśnie centrum miasta jest zwykle celem odwdziedzin turystów. Jeśli już przy turystach jesteśmy warto także wspomnieć o rozwiązaniach, które pojawiają się już w niektórych miastach a mianowicie o takich udogodnieniach jak: pomocne infomaty i infokioski.

Rozwiązania te pozwalają osobom odwiedzającym miastom jak i jego mieszkańcom uzyskać informacje na temat położenie rożnego rodzaju budynków czy zabytków oraz na otrzymanie pewnych informacji na ich temat, co jest ie tylko bardzo wygodne, ale i bardzo praktyczne, a co zatem idzie w miastach, w których brak takich rozwiązań często widać jak bardzo są one potrzebne, zwłaszcza jeśli jest to miasto interesujące turystycznie.