Coraz większa popularność paneli grzewczych na podczerwień

Warto popracować nad przemianą

Coraz większa popularność paneli grzewczych na podczerwień

10 kwietnia 2017 Dom i wnętrza 0

 

Branża grzewcza bardzo prężnie się rozwija. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technik grzewczych na rynku pojawiają się nowe produkty i urządzenia, które bardzo szybko zyskują popularność. Tak właśnie stało się z grzejnikami na podczerwień – coraz częściej goszczą one w polskich domach, jako alternatywa dla standardowych grzejników.

Instalacja paneli grzewczych na podczerwień – idealne dla alergików

panele grzewcze na podczerwieńPanele grzewcze, które wykorzystują w swym działaniu promieniowanie z zakresu fal podczerwonych posiadają bardzo dużo zalet. Ich specyfika działania powoduje, że umożliwiają one całościowe ogrzewanie pomieszczenia w którym się znajdują oraz ograniczają ruch mas powietrza, które jest bardzo duże w pokojach, w których zainstalowane są standardowe panele grzewcze, podłączone do ogrzewania centralnego (na przykład grzejniki żeberkowe). Dlatego też, co jest udowodnione wieloma badaniami oraz testami, panele grzewcze na podczerwień są bardzo dobrym alternatywnym źródłem ciepła i mogą oddziaływać korzystnie na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach w których są one zainstalowane. Panele grzewcze na podczerwień są polecane szczególne dla osób, które mają problemy z układem oddechowym. Sprawdzą się więc dla alergików (szczególnie osób uczulonych na kurz bądź sierść zwierząt), ale także dla osób cierpiących z powodu astmy bądź mukowiscydozy. Ponadto należy dodać, że grzejniki na podczerwień są bardzo ekonomiczne w swojej eksploatacji.
Niewątpliwą zaletą paneli grzewczych jest także coraz ich niższa cena oraz dostępność w wielu wyspecjalizowanych sklepach. Wszystko to sprawia, że rozwiązanie takie (ogrzewanie domu panelami na podczerwień) jest coraz częściej stosowane również w polskich domach – za granicą już od dłuższego czasu są one bardzo popularne.