Chirurg dziecięcy dla niemowląt

Warto popracować nad przemianą

Chirurg dziecięcy dla niemowląt

2 listopada 2017 Zdrowie i uroda 0

Zdarza się, że wiele dzieci rodzi się z wadami rozwojowymi, które niezwłocznie potrzebują interwencji chirurgicznej. Również w momencie złamania, głównie otwartego, dzieci potrzebują leczenia operacyjnego. Takimi zabiegami zajmuje się chirurg ze specjalizacją dziecięcą, który ratuje życie i zdrowie już od niemowlaka. 

Chirurgia dziecięca od najmłodszych lat

Chirurg dziecięcy WrocławDo leczenia chorób u dzieci trzeba podejść inaczej, niż w stosunku do zabiegów u dorosłych lub młodzieży. Lekarz przeprowadzający operację lub prostszy zabieg powinien posiadać nie tylko umiejętność do wykonywania ich na małym ciele, ale również musi od mieć niezwykle szeroką wiedzę z zakresu pediatrii, anatomii i fizjologii dzieci, a nawet noworodków. Chirurg dziecięcy Wrocław nie tylko powinien posiadać wiedzę na temat dzieci w każdy wieku, ale także musi wiedzieć wszystko z zakresu przebiegu ciąży i funkcjonowania kobiety ciężarnej, ponieważ zajmuje się on również leczeniem operacyjnym płodu. Chirurg ten nie tylko przeprowadza zabiegi operacyjne, ale również diagnozowaniem różnych chorób u noworodków bądź niemowlaków tj. urazy okołoporodowe, refluks, jak i niedrożność dróg żółciowych. Przeprowadza on także zabiegi bardziej specjalistyczne, które dotyczą wycinania guzów nowotworowych, a nawet przeszczepy skóry. Aby móc przystąpić do leczenia chirurg zazwyczaj korzysta z badań obrazowych typu USG czy rezonans, jak i z badań laboratoryjnych, aby zdiagnozować schorzenie oraz dobrać do niego odpowiednie dalsze metody leczenia. 

Najważniejsze jest to, aby lekarz, który podejmuje się leczenia chirurgicznego dzieci posiadał niezbędną wiedzę na temat pediatrii oraz anatomii niemowląt i noworodków. Wiedza z zakresu chirurgii ogólnej będzie równie niezbędna do przeprowadzania jakichkolwiek zabiegów operacyjnych.