Charakterystyka lamp stosowanych na ulicy

Nowoczesne technologie coraz częściej znajdują zastosowanie w codziennym życiu. Przykładem mogą być chociażby diody elektroluminescencyjne, które są stosowane powszechnie w elektronice, motoryzacji czy jako źródła światła w oprawach wewnętrznych. Coraz częściej można je również spotkać w lampach zewnętrznych umiejscowionych na ulicy.
LED-owe źródła światła coraz popularniejsze
Jest to spowodowane faktem, że lampy uliczne led posiadają szereg zalet, które umożliwiają ich stosowanie właśnie na zewnątrz. Jedną z nich jest przede wszystkim wysoki stopień ochrony przed wnikaniem wody czy kurzu. Lampy ledowe często posiadają bowiem hermetyczną konstrukcję, która umożliwia ich stosowanie nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych takich jak odsłonięte przestrzenie czy aplikacje przemysłowe. Po za tym lampy ledowe charakteryzują się niskim zużyciem energii co przynosi znaczne oszczędności lokalnym władzą, które zdecydują się na ich wdrożenie. Rozwiązania te cechują się również dużą trwałością i niezawodnością działania. Warto również dodać, że przy użyciu odpowiednich układów sterujących możliwa jest regulacja strumienia świetlnego w zależności od warunków atmosferycznych panujących w otoczeniu. Dzięki temu w znaczny sposób spadają koszty związane z energią elektryczną, która jest niezbędna do zasilania tego typu opraw.
Coraz częściej spotkać można również rozwiązania w których dana oprawa świetlna nie jest podłączona do publicznej sieci przesyłowej energii elektrycznej. Posiada ona natomiast własne źródło wytwórcze takie jak panel fotowoltaiczny czy turbina wiatrowa, które w ciągu dnia ładuje akumulatory znajdujące się w konstrukcji lampy ulicznej. W nocy natomiast zmagazynowana energia jest oddawana do oprawy, która generuje strumień świetlny o odpowiednim natężeniu.