Ceny usług wykonywanych w gabinecie protetycznym

Warto popracować nad przemianą

Ceny usług wykonywanych w gabinecie protetycznym

24 sierpnia 2017 Zdrowie i uroda 0

 

Nie każdy może pochwalić się mocnymi zębami. U niektórych osób zęby są tak kruche, że mogą się złamać nawet w trakcie spożywania czegoś twardszego. Na szczęście w takiej sytuacji można szukać pomocy w gabinecie stomatologicznym.

Korony tymczasowe, korony licowane i szynoprotezy zębowe

protetyka cennik olsztynNajlepiej udać się od razu do gabinetu protetyka stomatologicznego, który zajmuje się właśnie odtwarzaniem braków w uzębieniu. Te braki mogą być też spowodowane różnymi wypadkami np. komunikacyjnymi. Szczególnie ważne jest uzupełnienie braków w zębach przednich (np. siekaczach, kłach), ponieważ ich brak wpływa na sposób mówienia. Osoby, które np. wybiły jedynki, zaczynają seplenić. Należy reagować jak najszybciej, bo w gabinecie protetycznym można liczyć na profesjonalną pomoc w tym zakresie. Jeśli chodzi o protetyka cennik Olsztyn, wszystko zależy od miejsca, do którego się udamy. Najpierw odbywa się specjalistyczna konsultacja protetyczna, która kosztuje zazwyczaj ok. 100 zł. Później pacjent korzysta już w konkretnych zabiegów. Założenie korony tymczasowej wykonanej w gabinecie to koszt ok. 100 zł. Są też korony licowane porcelanowe na podbudowie metalowej – tu trzeba liczyć się z kosztami rzędu 1000 zł za jedną koronę. Korona na podbudowie ze złota kosztuje jeszcze więcej. Istnieją także korony porcelanowe wykonywane na podbudowie z tlenku cyrkonu. Te kosztują ok. 1500 zł. Korony pełnoceramiczne estetyczne są jeszcze droższe. Ich koszt to ok. 1800 zł.

W gabinecie protetycznym można też dokonać imitacji dziąsła z różowej ceramiki. Tu jeden punkt kosztuje zazwyczaj 200 zł. Wykorzystywane są również wkłady koronowo-korzeniowe kosztujące kilkaset złotych. W gabinecie stosuje się również tanie protezy akrylowe. Dodatkowo można zamówić szynoprotezę. Jeśli chodzi o wybór protezy, to możliwy jest indywidualny dobór koloru w laboratorium.