Atrakcyjne wyroby z wikliny

Warto popracować nad przemianą

Atrakcyjne wyroby z wikliny

29 lipca 2019 Usługi 0

 

Moją wielką pasją jest wszelkiego rodzaju rękodzieło. Lubię co jakiś czas uczyć się nowych technik przy wykorzystaniu rozmaitych mediów. Niedawno zapisałam się, na przykład, na warsztaty z wikliny. Nauczyłam się na nich, jak wykonywać piękne, wiklinowe przedmioty. Bardzo mnie to zajęcie wciągnęło i poświęcam mu czas w każdej wolnej chwili.

Wiklina ozdobą wnętrz domów

donice z wiklinyOd dziecka interesowała mnie tematyka związana ze sztuką. Uwielbiałam malować, rysować, wycinać i kleić. Pasjonowały mnie wszystkie manualne wyroby. Pasja ta została mi do dzisiaj. Uwielbiam poznawać nowe techniki, dlatego też na każdym kroku zapisuje na coraz nowsze warsztaty. Ostatnio, na przykład, ukończyłam zajęcia poświęcone wikliniarstwu. Nauczyłam się jak obrabiać wiklinę, żeby powstawały z niej piękne wyroby. Dzięki nowym umiejętnością stworzyłam samodzielnie stylowe donice z wikliny do domku letniskowego moich rodziców. Często z niego korzystam i za każdym razem czułam, że przydałoby się w nim więcej życia w postaci roślin we wnętrzach. A z racji tego, że cały domek utrzymany jest we wiejskim klimacie, uznałam, że wiklina będzie w nim wyglądać idealnie. I nie myliłam się. Wiklinowe donice, o różnych rozmiarach, stoją niemal w każdym pomieszczeniu. Zasadziłam w nich różnego rodzaju kwiaty, dzięki którym całe wnętrze stało się bardzie atrakcyjne i milej się w nim przebywa. Dużym plusem wyrobów z wikliny jest ich duża wytrzymałość oraz odporność na wilgoć.

Jakiś czas temu nauczyłam się tworzyć wyroby z wikliny. Teraz tworzę więc różengo rodzaju przydatne przedmioty, na przykład donice. Wiklinowe doniczki zdobią teraz letniskowych domek moich rodziców. Dzięki dekoracjom z wikliny i zasadzonym w nich roślinom,  stał się on bardziej przytulny i atrakcyjny wizualnie.